Spoločnosť Turck rozšírila radu zbernicových I/O systémov o multiprotokolové moduly. Tieto I/O moduly môžu pracovať v sieťach Profinet, EtherNet/IP alebo  Modbus TCP.

Modul po zapnutí automaticky rozpozná, do akej siete je pripojený a aktivuje príslušný komunikačný protokol. Používatelia pracujúci s rôznymi  Ethernetovými protokolmi dokážu vďaka zariadeniam s viacerými protokolmi účinne znížiť počet rôznorodých zariadení, ktoré museli držať na sklade. Výrobcovia strojov, ktorí dodávali svoje zariadenia s regulátormi spoločnosti Rockwell (EtherNet/IP) a Siemens (Profinet), môžu použiť I/O moduly s viacerými protokolmi a využiť štandardné nástroje pri návrhu pre dve rôzne verzie strojného zariadenia. Vďaka zariadeniam TBEN je to už aj prípad zariadení na najnižšej úrovni – I/O. Sú tu, samozrejme, aj zákazníci, ktorí zariadenia s viacerými protokolmi využívajú v bežnej automatizačnej technológii na regulátoroch so zbernicami Profinet a EtherNet/IP. Avšak pri zabezpečovaní kvality používajú pri technológii merania a testovania systémy na báze PC. Vďaka zbernici Modbus TCP možno v tomto prípade aj vo výrobnej prevádzke použiť tie isté moduly TBEN.

Napr. TBEN-S s krytím IP67 je ideálnym riešením pre všetky aplikácie, kde treba prenášať signály do riadiaceho systému vo veľmi obmedzenom priestore, napr. pri stavbe strojných zariadení. Moduly sú vybavené 8 digitálnymi kanálmi (vstupy a/alebo výstupy), 4 analógovými alebo 2 technologickými kanálmi. Analógové vstupy sú univerzálne, na jeden kanál tak možno pripojiť prúdové alebo napäťové signály, alebo teplotné čidlá (napr. RTD, termočlánky).

 

profinet-2

 

Produkty pre Profinet

  • PROFINET master
  • Modulárné I/O systémy s krytím IP67
  • Kompaktné I/O moduly s krytím IP67
  • I/O systémy do rozvádzačov (IP20)
  • Kompaktní I/O moduly do rozvádzačov (IP20)
  • Ethernet príslušenstvo
  • Ethernet káble