Turck prezentuje RFID modul TBEN-L-DCC s integrovaným funkciami pre spracovanie dát. Riadiaci modul (Device Control Center) je tak vhodný pre použitie v rôznych aplikáciách Industry 4.0 vo výrobe alebo internej logistike ako je napr. príjem tovaru a expedícia, lokalizácia kontajnerov, vyzdvihnutie objednávky alebo riadenie pohybu tovaru.

Riadiaci modul vychádza z robustného RFID modulu TBEN-L so stupňom krytia IP67 a naviac má osem užívateľsky nastaviteľných vstupov/výstupov a možnosť pripojenia štyroch RFID čítacích a zapisovacích hláv v HF alebo UHF technológii. Komunikácia s nadradeným ERP alebo MES systémom je implementovaná cez Ethernet TCP/IP.

Modul je vybavený službou Device Control Service (DCS) pre riadenie a sledovanie pripojených zariadení a predspracovanie surových dát zo snímačov alebo RFID. Štandardné rozhranie ako sú webové služby alebo pamäť pre CSV súbor umožňuje priame smerovanie spracovaných dát do ďalších systémov. Hladká prevádzka modulu je zabezpečená ARM procesorom Cortec A8 so systémom Windows Embedded Compact 2013, frekvenciou 800 MHz, 4 GB NAND flash pamäťou a operačnou pamäťou DDR3-RAM o veľkosti 512 MB.