Spoločnosť Turck predstavila novú radu indukčných snímačov M8 so zvýšenou spínacou vzdialenosťou a s dĺžkami 15 až 40 mm.

Technológia snímačov s feritovým jadrom bola kompletne prepracovaná, čím sa zvýšila spínacia vzdialenosť až o 50 percent. Plne zabudovateľné snímače tak možno dostať so zvýšenou spínacou vzdialenosťou 3 mm ako aj s bežnou 2 mm. Snímače v nezabudovateľnom prevedení sú dostupné so spínacou vzdialenosťou 3mm alebo 5 mm. Vďaka novej elektronike snímačov je Turck schopný vyrobiť veľmi krátke púzdro s dĺžkou len 15 mm.

Modulárny prístup vývoja snímačov vedie k novým variantom, ktoré umožňujú užívateľovi nájsť optimálny snímač pre svoju aplikáciu bez akýchkoľvek kompromisov. Snímače sa dodávajú v dĺžkach 15, 22, 30 a 40 mm. Na výstupe ponúka Turck konektory M12 a M8 prípadne voľný kábel. Snímače sú k dispozícii s rozpínacími alebo prepínacími kontaktmi.

Káblové verzie sú vybavené LED krúžkom na konci tela snímača, ktorý zobrazuje stav  výstupu a je viditeľný z akéhokoľvek uhla.

Katalóg: http://pdb2.turck.de/repo/media/_en/Anlagen/d102260.pdf